Україна запропонує на Генасамблеї ООН схвалити конфіскацію російських активів – The Guardian

Українська сторона запропонує на Генасамблеї ООН ухвалити резолюцію про конфіскацію російських активів як репарації за війну. Про це повідомляє The Guardian, - пише Liga.net.

За даними джерел видання, високопосадовці Мін'юсту України обговорювали це питання з керівництвом МЗС Великої Британії, з колегами у Німеччині, Франції та іншими країнами ЄС, а також із помічником міністра фінансів США Елізабет Розенберг.

Україна виступить про створення міжнародного компенсаційного механізму, на підставі якого можна конфіскувати заморожені російські активи.

The Guardian нагадало що, раніше глава Мінфіну США заявляла, що законодавство не дозволяє Вашингтону стягнути репарації з РФ, оскільки США не є учасником війни.

"США могли б застосувати закон про торгівлю з ворогом або закон про міжнародні надзвичайні економічні повноваження", – йдеться в публікації.

Репарації були підтримані у спільній заяві міністрів фінансів Естонії, Латвії, Литви та Словаччини. Ліз Трасс як міністр закордонних справ висловила принципову підтримку цієї ідеї.

Санкційне законодавство Великої Британії та Європи дозволяє державам заморожувати активи російського Центробанку та деяких олігархів, але не передбачає перманентний арешт та односторонню передачу до фонду відновлення України.

Раныше, прем'єр-міністр Денис Шмигаль 28 червня заявив, що сплата традиційних репарацій з боку росії виглядає малоймовірною, тому в України немає іншого виходу, окрім як іти шляхом конфіскації її активів і майна.

За оцінкою Мінфіну РФ, росія через санкції втратила доступ приблизно до половини своїх валютних резервів — $300 млрд із $640 млрд.

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що країни Заходу дали попередню згоду на передання Україні російських золотовалютних резервів, заморожених за кордоном. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті