Україна вимагає від РФ виконання Женевських конвенцій для військовополонених

Міністерство закордонних справ України засудило неправомірне звернення Росії щодо українських військовополонених, зокрема, використання їх у політичних цілях. Про це йдеться у заяві міністерства закордонних справ України 18 липня.

При цьому в МЗС наголосили, що іноземці у складі ЗСУ є військовослужбовцями, на які поширюється дія міжнародного гуманітарного права.

"Всі іноземні громадяни та особи без громадянства, які беруть участь у бойових діях на території України у складі Збройних Сил України, прийняті в добровільному порядку на військову службу за контрактом згідно із Законом України "Про військовий обов'язок та військову службу" 1992 року. Відповідні особи є військовослужбовцями Збройних Сил України, на яких, згідно з положеннями Женевських конвенцій про захист жертв війни 1949 року та Додаткового протоколу І до них 1977 року, поширюється правовий статус комбатантів”, - наголошує МЗС.

МЗС нагадало, що статус комбатантів наділяє іноземців у складі ЗСУ правом на ставлення до них як до військовополонених у разі захоплення їх ворогом.

"Вимагаємо від російської сторони гуманної поведінки щодо українських військовополонених. Будь-які незаконні акти або бездіяльність з боку військовополонених, що тримають у полоні, держави забороняються", - йдеться в заяві МЗС.

При цьому в міністерстві наголосили, що Україна неухильно дотримується своїх зобов'язань з міжнародного гуманітарного права, гуманно поводиться з військовополоненими та забезпечує всі гарантовані ним міжнародним правом права та гарантії в повному обсязі.

Як раніше повідомлялося, МЗС Британії перевірить інформацію про смерть свого громадянина у полоні "ДНР"

Статті

Донецьк
23.11.2024
13:01

Навчались вокалу дистанційно. Історія дитячого театру народної пісні з Покровська

Завдяки тому, що ми навчились якісно працювати в онлайн ще з часів ковіду, мої учні зараз перемагають та отримують високі звання лауреатів міжнародних конкурсів.
Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Всі статті