Україна попросила у США ATACMS із обіцянкою узгоджувати цілі

Україна звернулася до США з проханням передати ракетні системи ATACMS з умовою узгоджувати цілі, які будуть атакувати ЗСУ. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNN 3 жовтня.

"Український уряд пропонує США повну й постійну видимість переліків російських цілей, які планується уражати ATACMS. Це фактично дає Штатам можливість забороняти удари по території РФ", - йдеться у повідомленні.

Представник української сторони заявив, що вже описані конкретні цілі для атаки на окупованій території. За його словами, категорія цілей зрозумілі та не змінюються. Мова йде про логістичні шляхи, аеродроми, авіабази та склади зброї на півдні й сході України, включно з окупованим Кримом. Також такі ракети дозволили б Україні уражати місця запусків іранських дронів.

"У Білому домі вважають, що Україні достатньо систем залпового вогню HIMARS та варто зосередитися саме для них. Сам факт погодження ATACMS може вважатися Росією, як перетин червоних ліній, а також від них небагато користі та багато ризиків", - додали наостанок.

Оперативно-тактичний ракетний комплекс ATACMS (Army Tactical Missile System) призначений для ураження точкових цілей таких як командні пункти, пускові установки ракет, об’єкти ППО, вузли зв’язку, склади, розташовані в глибині оборони противника.

Для запуску ракети використовується модернізована пускова установка РСЗВ M270 та M142 HIMARS.

Крім того, ATACMS може працювати в будь-яких погодних умовах та у будь-який час доби. Комплекс має ракету MGM-140B, яка являє собою оперативно-тактичну ракету зі збільшеною до 300 км дальністю польоту.

Нагадаємо, що раніше Україна закликала надати сучасні бойові танки та ракети ATACMS через бажання росіян провести "референдуми" на окупованих територіях.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті