Україна може отримати 3 мільярди доларів із замороженого афганського фонду НАТО

НАТО може перерозподілити кошти з Фонду, створеного раніше для Афганістану. Гроші хочуть надіслати Україні. Про це 7 грудня повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico.

Видання зазначає, що йдеться про трастовий фонд, створений для підтримки та навчання Національної армії Афганістану. Західні чиновники розповіли, що країни НАТО готові розглянути можливість перерозподілу частини з 3,4 млрд. доларів, а така ініціатива в більшості не викликає суперечок.

За даними ЗМІ, ці кошти можуть у короткочасній перспективі вирішити питання щодо допомоги Україні на тлі високої інфляції та подорожчання енергоносіїв у Європі.

"Це також могло б послабити напругу всередині альянсу у вирішальний момент війни - у той час, коли єдність НАТО є ключовою", - йдеться у повідомленні.

Один із співрозмовників повідомив, що чиновники НАТО більше місяця обговорювали можливість використання афганських коштів для України, зокрема, під час жовтневої зустрічі в Брюсселі.

Фонд зараз заморожений, але альянс працює над створенням механізму повернення чи перенаправлення коштів. Кожна країна сама має вирішити долю грошей. Деякі країни НАТО розглядають можливість використання частини чи всіх коштів для України.

Як повідомлялося, Чорногорія виділила 11% військового бюджету країни на військову допомогу Україні.

Статті

Країна
17.10.2024
10:00

Агросектор України: мінна загроза

Ще у 2014 р. Уакраїна увійшла до п'ятірки країн з найбільшою замінованою територією. Сусіди за рейтингом: Сирія, Афганістан, Ємен та М'янма. Після повномасштабного рашистського вторгнення у 2022 р. ми очолюємо цей сумний список.
Світ
16.10.2024
07:41

«Наші війська вже підійшли до Миргорода». Російські ЗМІ про Україну

Ніхто не гарантує, що всі країни єдиним фронтом стануть на захист члена НАТО... Для самого альянсу немає жодної причини включати в себе Україну. Він і так користується нею як своїм плацдармом, не несучи при цьому жодної відповідальності.
Країна
15.10.2024
10:54

Друга річниця "повернення Донбасу додому": фестиваль міфів

Сама ідея апелювати до історії, говорячи про належність території до державних утворень, межі яких постійно змінювалися, – у сучасному світі виглядає дивно.
Всі статті