Україна переходитиме від партнерства до союзництва зі США - Клімкін

Дипломат Павло Клімкін переконаний, що співпраця України зі Сполученими Штатами Америки буде тільки посилюватися як у військовому, так і політичному плані. Таку думку він висловив в етері "Еспресо" 31 грудня

"Що стосується візиту Зеленського до США, то я вважаю, що це був хороший візит не тільки по тому, як він розійшовся в медіа, а це й була можливість відчути справжню емоцію для американців і показати їм, що вони лідери західного світу і їх допомога є визначальною. І цей візит є хорошою подією, оскільки Байден показав, що він готовий у це вкладатися. Це його особиста історія як політика і як людини. І частиною його політичної спадщини має бути спільна перемога над Росією", - пояснив Клімкін.

Дипломат зауважив, що Україна поступово переходить від союзництва до партнерства зі США.

"Цим візитом він показав, що у нас має бути спільна історія успіху. І ця історія успіху це Україна як демократична держава і як союзник Сполучених Штатів. І після цього візиту ми будемо переходити від партнерства до союзництва і взаємних елементів допомоги. Тому цей візит багато чого вартий. Та і врешті — решт це по-людськи важливо. Це різдвяні дні, коли люди збираються родинами й бачать на своїх екранах людей у яких немає електрики й тепла. Що мене не може не тішити, так це те, що є новий пакет допомоги. Це в основному оборонна зброя. За допомогою цієї зброї склянка напівповна, але поки що лише напів. І дуже важливо, щоб у нас була спільна стратегія, яка послаблювала", - додав він.

Як повідомлялося, Україна вже працює над здобуттям нових комплексів Patriot.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті