"Україну розпродують, Росію реабілітують". Європу лякають наміри Трампа вивести Путіна з ізоляції - The Economist

Про те, як Європа повинна відповісти, коли Трамп і Путін руйнують післявоєнний порядок, розмірковує видання The Economist.

"Минулий тиждень був найпохмурішим у Європі з часів падіння "залізної завіси". Україну розпродують, Росію реабілітують, а за Дональда Трампа більше не можна розраховувати на те, що Америка прийде на допомогу Європі у воєнний час", - пише видання у редакційній статті.

Обкладинка нового випуску журналу прикрашає фото Трампа та Путіна за великим столом на криваво-червоному фоні.

"Трамп, схоже, готовий піти з України, яку він брехливо звинувачує у війні. Америка може спробувати нав'язати Україні нестабільний режим припинення вогню лише зі слабкими гарантіями безпеки, які обмежують її право на переозброєння", - зазначають журналісти.

Це само по собі погано, пише The Economist, але найгірший жах Європи полягає в намірах Трампа реабілітувати Путіна, відмовившись від багаторічної політики його ізоляції.

Автори звертають увагу, що через три роки після вторгнення Росії Європа не збільшила військові витрати до належного рівня. Вона потрапила в пастку застарілого світогляду багатосторонніх договорів і спільних цінностей.

"Росія — це військова машина з величезним арсеналом ядерної зброї, а також із середньою економікою, яка занепадає. Європа також потребує так само об’єктивної оцінки власних сил: хоча вона повільно розвивається, Європа все ще є економічним і торговельним гігантом з великими запасами талантів і знань. Їй потрібно використовувати ці ресурси, щоб відновити зростання, переозброїтися та самостверджуватися", - йдеться в матеріалі.

У короткостроковій перспективі Європі потрібен єдиний представник, який би спілкувався з Україною, Росією та Америкою, у середньостроковій - величезна оборонна мобілізація.

"Якщо Європа не може покластися на Америку, вона повинна мати власну важку авіацію, матеріально-технічне забезпечення, спостереження – багато іншого. Необхідно розпочати переговори про те, як Британія та Франція можуть використовувати свою ядерну зброю для захисту континенту", - підкреслює The Economist.

Як повідомлялося раніше, без допомоги США Україна протримається у війні півроку.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті