Українським військовим подовжили терміни перебування на лікуванні

В Україні набув чинності оновлений закон, який збільшує термін безперервного перебування військовослужбовців на лікуванні. Про це повідомляє АрміяInform з посиланням на відповідний закон 3379-IX на сайті Верховної Ради 25 жовтня. 

Йдеться про закон про посилення соціального захисту військовослужбовців, поліцейських та деяких інших осіб, який набув чинності 5 жовтня. До 2-ї статті документа внесли зміни до пункту 11-го "про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей", в частині термінів перебування військових ЗСУ на лікуванні та у відпустці для лікування.

Тепер українські військовослужбовці мають право перебувати на лікуванні після поранення (контузії, травми чи каліцтва):

загальний час перебування в Україні в лікувальних закладах та у відпустці для лікування - не менше 1 тижня, але загалом не більше 4 місяців поспіль;

загальний час лікування за кордоном, включаючи час переміщення з однієї іноземної установи в іншу та час очікування між плановими хірургічними втручаннями – максимум 12 місяців поспіль.

Додамо, що відпустка надається без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше 2 діб в один кінець, йдеться у документі з новою редакцією.

Слід звернути увагу, що за весь період лікування та перебування у відпустці для лікування військовослужбовцям ЗСУ зберігається грошове та матеріальне забезпечення.

Нагадаємо, Зеленський підписав закон про збільшення виплат і відпустки для військових

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада збільшила до 40 днів відпустки для військових. 

Також у Верховній Раді пропонували давати 10-денні відпустки українським військовим. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті