Український фільм "Будинок зі скалок" відкрив фестиваль "Артдокфест" у Ризі

У столиці Латвії в історичному кінотеатрі Splendid Palace показом українсько-дансько-шведського фільму "Будинок зі скалок" розпочався Міжнародний фестиваль документального кіно Artdocfest/Riga. Про це повідомляє Укрінформ.

Війна в Україні та відсіч російській агресії стали основною темою фестивалю, який обрав собі емблему в жовто-синіх кольорах: три пальці, підняті вгору як знак тризуба.

Фільмом, який відкрив "Артдокфест", став "Будинок зі скалок", знятий данським режисером Сімоном Вільмонтом в лисичанському дитбудинку. Це психологічно тонка, поетична, болісна стрічка про життя дітей з неблагополучних сімей та про те, як вихователі допомагають знайти їм нові родини. Все – за кількадесят кілометрів від лінії фронту (фільм знімався до початку повномасштабного російського вторгнення, нині дитбудинок евакуйовано вглиб країни).

Картину представив сам режисер, він також відповів на запитання глядачів.

"Будинок зі скалок" увійшов у шортлист Оскара-2023 і, на думку критиків, має непогані шанси на перемогу 12 березня.

Засновник і президент фестивалю Віталій Манський на церемонії відкриття представив журі. Конкурс "Балтійський фокус" судитимуть співзасновниця Української кіноакадемії та член Європейської кіноакадемії Юлія Сінькевич, польський режисер-документаліст Павел Лозинський, режисерка документального кіно та анімації Ілзе Бурковська-Якобсен. До журі конкурсу Artdocfest Open увійшли литовська зірка театру та кіно Інгеборга Дапкунайте, головний редактор журналу Rīgas Laiks, режисер Улдіс Тіронс та російський письменник Дмитро Глуховський (має сталі антипутінські погляди, після 24 лютого емігрував з рф).

У п’ятницю у програмі War before War буде показано український документальний фільм "Вітер зі сходу" (2019). В цій стрічці режисерка Катерина Степанкова розповідає про виступи провідних майстрів українського театру та кіно під час війни на сході України протягом 2014-2019 років. Серед головних героїв стрічки - мати постановниці Ада Роговцева та кінорежисер Ахтем Сейтаблаєв.

Фестиваль триватиме до 9 березня.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті