Українські військові щоденно втрачають у боях десятки дронів - голова Держспецзв'язку

Українські військові щоденно втрачають десятки дронів: йдеться як про звичайні коптери, так і про професійні безпілотники. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову Держспецзв'язку України Юрія Щиголя в ефірі телемарафону.

"Якщо говорити про розвідувальні дрони, то в середньому за добу наші Сили безпеки і оборони втрачають 40-45 дронів. Це і найбільш прості Mavic, Matrice, і великі професійні дрони українського та іноземного виробництва", - сказав Щиголь.

Він підкреслив, що неможливо забезпечити армію одночасно такою кількістю дронів, оскільки "стільки не виробляють ні у світі, ні в Україні". При цьому він додав, що війна змінила підхід військових до використання безпілотників, а виробництво деяких коптерів зросло у більш як 100 разів за рік.

За його словами, Україна законтрактувала понад 22 тисячі ударних дронів, приблизно 15 тисяч вже передали ЗСУ.

"Загалом на них із 40 млрд гривень, виділених урядом, витрачено вже 25 млрд", - додав чиновник.

На його думку, Україна зможе отримати близько 180-200 тисяч дронів на рік.

Як повідомлялося, за словами міністра оборони Олексія Резнікова, на озброєнні Збройних сил України вже понад 20 нових найменувань дронів українського виробництва.

Також раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів виділив цього року 40 мільярдів гривень для інвестицій в українських виробників безпілотників.

 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті