Українські парламентарії збільшили зарплати своїм помічникам на 50 відсотків

Депутати Верховної Ради збільшили зарплати своїм помічникам, підтримавши проєкт Постанови №11384 Про внесення зміни до Постанови Верховної Ради України "Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України" щодо оплати праці помічників-консультантів народних депутатів України 16 липня.

"Відповідно до Закону України "Про статус народного депутата України" народний депутат може мати до 31 помічника-консультанта, водночас фонд оплати праці на всіх помічників-консультантів, які працюють за строковим трудовим договором становить 88,4 тис. грн на місяць у 2024 році. Це призводить до втрати стійкості системи супроводу законотворчого процесу та ускладнює утримання фахового персоналу народними депутатами України. Відповідно до вищезазначеного, з метою забезпечення належного посилення матеріальних стимулів ефективності помічників-консультантів та утримання фахового персоналу народними депутатами України вноситься цей проєкт Постанови Верховної Ради України", - сказано в пояснювальній записці.

У пояснювальній записці також  підкреслюється що "пропозиції, викладені у проєкті Постанови Верховної Ради України незмінюють загальне фінансування Верховної Ради України у 2024 році та не потребуватимуть збільшення бюджетних асигнувань, встановлених Законом України "Про Державний бюджет України на 2024 рік".

Як повідомив народний депутат України Ярослав Железняк у Телеграм, за проєкт постанови №11384 в цілому проголосували 264 депутатів (за мінімально необхідних 226).

Згідно з прийнятими поправками, депутату ВР на помічників тепер виділятиметься 132,6 тисячі замість 88,4 тисячі. На цю суму народний депутат може найняти від одного до чотирьох помічників.

Раніше повідомлялось, що Зеленський ініціював законопроєкт щодо позбавлення державних нагород за популяризацію або пропаганду держави-агресора.

Статті

Луганськ
16.11.2024
19:22

Як онкохворі з Луганщини лікуються, а обласний онкодиспансер лікує – на третьому році повномасштабної війни

«Але питання в тому, що це дискримінація громадян України, які є переселенцями з 2014 року. Тобто, один із проявів такої дискримінації», - зауважує Марина.
Луганськ
15.11.2024
14:41

Каналізаційні стоки посеред вулиці, але з новим “муралом”: про життя в окупованому Старобільську

...Через недбалість окупаційної влади з початку ремонту цього колектора люди на декількох вулицях живуть без води. А віднедавна ще й у постійному смороді.
Світ
14.11.2024
20:08

“Україна могла би швидко створити арсенал атомної зброї...”. Огляд західних медіа

Україна могла би швидко створити арсенал атомної зброї за технологією бомби, яку США скинули у 1945 році на Нагасакі, з плутонію з використаних паливних елементів з українських АЕС.
Всі статті