Українська команда з фехтування з Харлан у складі перемогла команди з Узбекистану та Італії

Українська фехтувальниця Ольга Харлан у суботу у складі команди виступила у змаганнях з жіночої шаблі і здобула дві перемоги поспіль. Про це  повідомив міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт у Фейсбук.

"У командних змаганнях у жіночій шаблі Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кровацька та Юлія Бакастова сьогодні в 1/16 фіналу перемогли команду Узбекистану - 45:27, а у двобої за вихід до чвертьфіналу здолали суперниць з Італії - 45:33. Тож завтра тримаємо кулаки за наших дівчат в 1/4 фіналу зі збірною США", - написав Гутцайт.

За його словами, завдяки зусиллям української та світової спортивної спільноти Міжнародна федерація фехтування (FIE) призупинила дискваліфікацію Ольги Харлан і допустила її в командні змагання на чемпіонаті світу в Мілані.

"Захоплююся силою духу нашої Ольги Харлан, тепер уже не просто олімпійської чемпіонки з фехтування, а символу незламності українського народу. Ти підняла таку хвилю патріотизму, проти якої не встояли навіть твої кривдники!", - додав Гутцайт.

Як повідомлялося, у четвер в 1/32 фіналу чемпіонату світу з фехтування українка Ольга Харлан перемогла росіянку Анну Смирнову з рахунком 15:7, однак після поєдинку відмовилася потиснути руку суперниці, що, згідно з правилами FIE, вважається проявом неповаги і карається дискваліфікацією. Росіянка подала скаргу про порушення правил Міжнародної федерації і 50 хвилин відмовлялася йти з доріжки, чекаючи на рішення комітету. Спочатку FIE відхилила протест росіянки і дозволила Харлан вийти в наступний раунд, проте пізніше стало відомо про її дискваліфікацію.

У п'ятницю міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт повідомив, що Міжнародний олімпійський комітет кваліфікував Харлан до участі в Олімпіаді в Парижі 2024 року.

Пізніше стало відомо, що FIE ініціювала зміну правил після інциденту з Харлан і Смирновою і скасувала обов'язкове рукостискання після закінчення поєдинків.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті