Україні на саміті НАТО пообіцяли сім пакетів військової допомоги на 1,5 млрд євро – Резніков

Україна за підсумками саміту НАТО у Вільнюсі отримає щонайменш сім пакетів військової допомоги від міжнародних партнерів на суму більше ніж 1,5 млрд євро. Про це 13 липня повідомив у Twitter міністр оборони Олексій Резніков.

"Ракети великої дальності SCALP, танки Leopard, додаткові Patriots, навчання пілотів F-16 – це лише деякі з тих речей, про які можна оголосити публічно", - написав він.

Резніков перерахував сім пакетів військової допомоги від різних країн, найбільший із яких – від Німеччини.

"Німеччина: новий пакет допомоги на суму 700 млн євро включає 25 танків Leopard 1A5, 40 БМП Marder 1A3, 2 ЗРК Patriot, 5 броньованих евакуаційних машин Bergepanzer 2, 20 тис. 155-мм артилерійських снарядів, 5 тисяч димових снарядів", - уточнив міністр.

Від Норвегії Україна отримає 1000 мікродронів Black Hornet, пакет підтримки NASAMS (два додаткові центри управління вогнем, дві пускові установки та запасні частини). Країна також збільшила розмір бюджету військової допомоги нашій державі з 240 до 930 млн доларів.

Крім того, Австралія зголосилася передати Україні ще 30 бронетранспортерів Bushmaster, Франція – ракети SCALP та додаткове інженерне обладнання для розмінування, Канада направить 410 млн доларів нового фінансування для підтримки України та зміцнення трансатлантичної безпеки, а також посилить ЗСУ бронетехнікою.

Міністр додав, що пакет від Великої Британії включає понад 70 бойових машин, тисячі боєприпасів для танків, пакет вартістю $64,7 млн доларів на ремонт техніки.

З Нідерландами, за словами Резнікова, досягнуто домовленості про початок навчання українських пілотів у серпні, ця країна також зробила внесок у посилення можливостей ППО та артилерії України.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті