Україна заборонила російським полоненим здійснювати телефонні дзвінки

Україна заборонила російським військовополоненим здійснювати телефонні дзвінки, такі обмеження не суперечать Женевській конвенції. Про це в ефірі національного телемаратону заявив омбудсмен Дмитро Лубінець.

За його словами, причина такого рішення — збільшення випадків жорстокого поводження росіян з українськими військовополоненими. Разом з цим він заявляє, що заборона здійснювати телефонні дзвінки не є порушенням Женевської конвенції, позаяк документ дозволяє лише листування.

«На жаль або на щастя, ми не можемо себе поводити як росіяни. І ми це розуміємо. Скажу відверто, деякі речі ми міняємо. Наприклад, було дуже багато дискусій з приводу можливості телефонувати російським військовополоненим до своїх рідних на територію росії. Станом на зараз нам повідомлено, що у росіян зберігається можливість писати листи, але права на здійснення телефонних дзвінків у них вже немає», — повідомив Дмитро Лубінець.

Раніше на сайті Кабінету міністрів з’явилася петиція із закликом призупинити надання російським військовополоненим права на телефонний зв'язок набрала необхідні голоси.

Підписанти вважали, що ставлення до полонених противників «має мати розумні межі». Тому вони просять призупинити надання полоненим росіянам права на телефонний зв’язок доти, доки РФ також не забезпечить можливість українським захисникам регулярно користуватися телефонним зв’язком.

«Подальша можливість у полонених ворогів зв’язатися з рідними має залежати від політики РФ, яка ведеться стосовно наших захисників», — йшлося в петиції.

Як повідомлялося, українська в'язниця в Сумах прийняла 320 військовополонених з Курської області, 80 відсотків з яких - призовники.

 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті