Україна "вивела" флот РФ з Криму: за час повномасштабного вторгення росія втратила щонайменше 20 суден

Україна посилила атаки на окупований РФ Крим, що змусило росію перемістити свої кораблі подалі від небезпеки, майже через десять років після того, як путін анексував Крим, - пише Bloomberg.

"Жоден кримський порт більше не є безпечним для російських військових кораблів", - сказав Руслан Пухов, директор Центру аналізу стратегій і технологій у Москві. Україна "фактично вивела флот з Криму".

Видання нагадало, що в результаті останньої атаки крилатою ракетою у вівторок був знищений великий російський десантний корабель у східному кримському порту Феодосія.

Загалом росія втратила щонайменше 20 суден, включаючи військові кораблі, підводний човен і десантний корабель, відколи путін віддав наказ про повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, згідно з даними Збройних сил України та незалежними оцінками розвідувального порталу з відкритими джерелами Oryx.

Видання зазначає, що хоча атаки посилили тиск на російську оборону на півострові, а також на лінії постачання російських військ на окупованому півдні України, вони, швидше за все, матимуть обмежений вплив на розвиток подій на полі бою, оскільки бойові дії на суші в основному зайшли в глухий кут. "Проте успіхи України на морі є ще більш помітними, оскільки вона не має власних військових кораблів. Натомість вона кидає виклик російському військово-морському пануванню, використовуючи ракети і безпілотні морські дрони". - зазначає видання.

"Українські атаки змусили Росію прийняти "більш постійну схему базування вздовж східного узбережжя Чорного моря, оскільки вона перекидає активи з Криму", - цитується також доповідь вашингтонського Інституту вивчення війни.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті