Україна та Велика Британія підписали угоду про співпрацю в обороні

Україна та Велика Британія уклали нову угоду про оборонну та промислову співпрацю. Домовленість відкриває шлях для залучення найсучасніших британських технологій для оборони України. Про це повідомляється на сайті британського уряду та на сторінці міністра оборони України Рустема Умєрова.

Підписання відбулося в межах найбільшої торговельної місії Великої Британії в Україні після повномасштабного вторгнення росії — до Києва для зустрічі з українським бізнесом прибули представники 29 британських оборонних підприємств.

Зазначається, що нова угода покликана розширити співпрацю двох країн в оборонно-промисловому комплексі, зокрема допомогти реалізувати спільні проєкти протягом найближчих місяців — від створення стратегічних військових ремонтних об’єктів до відновлення цивільної інфраструктури та впровадження технологій для захисту від кібератак.

Так, британська оборонна компанія BAE Systems погодила контракт на технічне обслуговування та ремонт легких гармат L119 в Україні. Це означає, що L119, які Велика Британія подарувала Україні, можна буде обслуговувати в Україні та швидше повертати їх на передову.

Нагадаємо, Велика Британія вже надала майже 12 мільярдів фунтів стерлінгів (близько 15 млрд доларів). Сполучене Королівство було першою європейською країною, яка надала летальну допомогу Україні в умовах повномасштабного російського вторгнення.

Як повідомлялося, Україна отримала 1,5 млрд доларів США позики від Японії та Великої Британії.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті