Україна та Норвегія домовились розпочати переговори про гарантії безпеки - Зеленський

Україна та Норвегія домовились розпочати переговори про гарантії безпеки для нашої держави на основі Вільнюської декларації країн G7. Про це заявив президент України Володимир Зеленський.

Зеленський повідомив, що провів розмову з прем'єр-міністр Норвегії Йонасом Гаром Стере.

"Ми домовилися розпочати переговори щодо двостороннього документа про гарантії безпеки на основі Вільнюської декларації G7", - написав він.

Політики також обговорили розвиток подій на передовій та пріоритетні оборонні потреби України. Вони обговорили подальше зміцнення наших бійців, зокрема протиповітряну оборону для захисту критичної інфраструктури та Чорноморського зернового коридору.

Особливу увагу приділили Близькому Сходу. Зеленський та Стере погодилися, що подальша ескалація є неприйнятною, і закликали всі сторони уникати жертв серед цивільного населення.

Також Зеленський подякував Норвегії за нещодавній пакет військової допомоги і довгострокову підтримку.

Країни "Великої сімки" підписали декларацію про гарантії безпеки для України, які допоможуть не допустити повторного вторгнення росіян до того, як Україна стане членом НАТО. До неї також приєдналися інші держави. Водночас наша держава розпочала двосторонні переговори про гарантії безпеки зі США та Британією.

Загалом вже 29 держав підтримали декларацію щодо гарантій безпеки для України.

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті