ЄСПЛ розгляне справу про порушення РФ прав людини в Донецькій і Луганській областях у червні

У Європейському суді з прав людини 12 червня цього року відбудуться усні слухання у міждержавній справі «Україна та Нідерланди проти Російської Федерації». Вказана справа стосується подій на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей з 2014 року та порушень прав людини під час повномасштабного вторгнення росії, - повідомило Міністерство юстиція 8 травня.

«Для нас це був справжній виклик — підготувати змістовну позицію та докази порушень прав людини з весни 2014 року. Завдяки консолідованим зусиллям ми пройшли всі труднощі та змогли забезпечити можливість швидкого проведення усних слухань», - прокоментувала Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко.

«Протягом 2023 року ми забезпечили та завершили письмову процедуру подання позицій та доказів для розгляду справи по суті. Це пришвидшило рух справи, яка вже 29 травня 2024 року має бути передана на розгляд одночасно щодо прийнятності та по суті», — додала Маргарита Сокоренко.

За її словами, до справи щодо повномасштабного вторгнення Росії приєднались 26 країн та 1 неурядова організація. Навіть для досвіду самого ЄСПЛ це є безпрецедентним випадком.

«Спочатку Європейський суд з прав людини призначив слухання на 29 травня, але потім з процедурних міркувань змістив цю дату на 12 червня. Цього дня ми у Стразбурзі будемо представляти свою позицію щодо порушень прав людини з боку РФ у Донецькій і Луганській областях, а потім уже під час повномасштабного вторгнення», – повідомила Уповноважена у справах Європейського суду з прав людини.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті