Україна сьогодні вже залучала аварійне постачання електроенергії з трьох країн

В Україні минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою з енергосистем Польщі, Румунії та Словаччини. Про це повідомляє Міністерство енергетики.

Сумарний обсяг екстреного постачання становив менш як 3% від добового споживання електроенергії, ідеться в повідомленні.

На запит України в неділю, 12 травня, уже здійснювалося аварійне постачання електроенергії з Польщі, Румунії та Словаччини.

Також сьогодні Україна надаватиме аварійну допомогу на запит Польщі - отримуватиме надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни.

Враховуючи значні пошкодження, завдані енергосистемі, в Міненерго закликають споживачів зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (особливо ввечері, з 17:00 до 22:00).

"Промисловості слід переглянути виробничі процеси для зменшення навантаження на енергосистему, а також максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми", - зазначили у міністерстві..

Також, як повідомляється, у Донецькій області знеструмлювалася шахта. У той момент на підприємстві працівників не було.

"На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 6871 МВт*год", -  додали в Міненерго.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті