"Україна потребує запрошення в НАТО". Зеленський зателефонував британському прем’єру

Україна потребує запрошення в НАТО й подальшого нарощування далекобійних спроможностей. Про це заявив Президент Володимир Зеленський 28 листопада пыд час телефонної розмови з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером, - повідомляє Телеграм-канал Президента. 

"Обговорили черговий акт російського повітряного терору проти цивільної інфраструктури України із застосуванням понад 90 ракет і майже 100 дронів. Окрему увагу приділили питанню подальшої оборонної співпраці. Вдячний Великій Британії за масштабну підтримку, зокрема за готовність щорічно виділяти щонайменше 3 мільярди фунтів стерлінгів на потреби України. Домовилися бути в тісному контакті з європейськими лідерами щодо кроків, які мають поставити Україну в найсильнішу з можливих позицію перед будь-яким розвитком подій. Я наголосив: для цього Україна потребує запрошення в НАТО й подальшого нарощування далекобійних спроможностей", - зазначив Зеленський.

"Крім того, обговорили можливу участь України у саміті Joint Expeditionary Force наступного місяця в Таллінні, куди нас запрошує Естонія. Цього року Україна стала єдиною країною, що взяла участь як спостерігач у навчаннях JEF Joint Protector 2024. Ми зацікавлені в поглибленні співпраці із цим об’єднанням. Також домовилися з паном Прем’єр-міністром прискорити підготовку угоди про сторічне партнерство між Україною та Великою Британією", - підкреслив Зеленський.

Як повідомлялося, Росія атакувала нашу енергетику касетними боєприпасами, що значно ускладнює ліквідацію наслідків.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті