Україна не отримає запрошення в НАТО на липневому саміті - NYT

На ювілейному 75-му саміті лідерів країн НАТО, що відбудеться в липні у Вашингтоні, Україна не почує бажаного офіційного запрошення приєднатися до Альянсу. Про це пише New York Times із посиланням на неназваних посадовців НАТО, - повідомляє Громадське.

Але країни-члени хочуть в інший спосіб продемонструвати, що вони підтримують Україну «в довгостроковій перспективі».

За даними видання, офіційні особи Альянсу погоджуються, що запрошення України не відбудеться на урочистостях, запланованих у Вашингтоні в липні. У НАТО немає бажання приймати нового члена, який через угоду про колективну безпеку «втягне Альянс у найбільшу сухопутну війну в Європі з 1945 року», пише NYT.

Тому в НАТО шукатимуть «якусь золоту середину, щось ближче до членства, але достатньо м’ясисте, щоб показати, що Альянс підтримує Україну на довгострокову перспективу», зазначили співрозмовники видання.

За словами високопоставлених західних дипломатів, поки що невідомо, що саме це буде.

Як пише NYT, США та Німеччина виступають проти того, щоб запропонувати Україні початок переговорів про членство в НАТО, і хочуть, щоб це питання «було знято зі столу» в липні. Але вони хочуть надати Україні конкретні зобов’язання, які зможуть виконати.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті