Україна налагодить випуск 155-мм снарядів за стандартами НАТО до кінця року

До кінця поточного 2023 року Україна планує запустити виробництво 155-мм боєприпасів, що відповідають стандартам НАТО. Одночасно зберігається виробництво снарядів радянських калібрів 152 мм і 122 мм. Про це розповів міністр зі стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин в інтерв'ю американському виданню The Wall Street Journal, 7 серпня, - пише "Фокус".

Так, за словами міністра, у липні поточного року обсяг виробництва мінометних і артилерійських боєприпасів в Україні подвоївся, порівняно з результатами за 2022 рік. Ці дані, на думку топчиновника, свідчать не стільки про поточну виробничу потужність України, скільки про значне збільшення виробництва, як порівняти з попереднім періодом.

За словами Олександра Камишина, потрібен певний час, щоб країна змогла задовольнити свої поточні потреби в боєприпасах.

Міністр зазначив, що він відвідав безліч заводів по країні та за її межами. Його вразило те, що деякі з цих підприємств не працюють цілодобово і у вихідні дні.

"На другий рік війни всі мають працювати 24/7", - зазначив Камишин.

Очільник міністерства висловив сподівання, що міжнародні компанії послідують прикладу Rheinmetall з Німеччини, BAE Systems з Великої Британії та Baykar з Туреччини, які вже працюють над відкриттям виробничих майданчиків в Україні. Кілька американських виробників озброєння також виявили інтерес до співпраці, додав міністр.

Він наголосив, що компанії, які вирішили відкрити підприємства в умовах бойових дій, стоять перед певними ризиками, але їм також надається унікальна можливість проводити випробування і розробляти нову зброю на передовій лінії сучасної військової війни.

Камишин додав, що оборонна промисловість України може зіграти важливу роль у відновленні економіки країни та забезпеченні її стабільності після завершення війни.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
13.04.2025
18:00

Російський прем'єр-міністр «ДНР» спростував заяви Пушиліна про швидке перетворення «республіки» на квітучий сад. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок "ДНР" відвідав російський Ростов-на-Дону, де з трибуни чергового пропагандистського форуму про "відродження" окупованих територій України намалював утопічну картину світлого майбутнього Донбасу.
Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Всі статті