Україна: Через дії росії перервалася робота "зернового коридору"

ООН заявила, що 11 квітня перервалася робота "зернового коридору", тобто домовленості між росією, Україною, Туреччиною та Об'єднаними Націями, завдяки якій українське зерно постачається на світові ринки. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Російське агентство ТАСС цитує заяву представника генерального секретаря ООН Стівена Дюжарріка, за словами якої Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі не зміг провести інспекції суден у рамках зернової угоди.

"Спільний координаційний центр не зміг провести сьогодні інспекції, оскільки сторонам знадобилося більше часу, щоб досягти домовленості щодо операційних пріоритетів", - сказав Дюжаррик.

Він додав, що інспекцію планується відновити 12 квітня.

"Ми закликаємо всі залучені сторони забезпечити, щоб судна продовжили безпечний рух на користь глобальної продовольчої безпеки", - додав представник генсека ООН.

Тим часом, заступник українського міністра інфраструктури Юрій Васьков сказав в інтерв'ю газеті Guardian, що причиною зупинки інспекцій були дії росії. За словами Васькова, Україна надала список трьох суховантажів, які мали пройти перевірку, але російська сторона ці кораблі викреслила і вписала інші, які також стоять у черзі.

Наразі, за даними видання, проходу через Босфор очікують 50 суден, які беруть участь у реалізації угоди.

Васьков назвав це фактичною блокадою з боку росії, оскільки через позицію росії жодне судно не змогло продовжити шлях.

"Сьогодні у нас склалася критична ситуація. Росіяни порушили умови Чорноморської зернової ініціативи. Вони в односторонньому порядку вирішили змінити плани українських портів. Це неприйнятно", - сказав урядовець в інтерв'ю Guardian.

Росія ситуацію поки що не коментувала.

У повідомленні нагадується, що минулого тижня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров обговорював зернову угоду під час візиту до Туреччини. Лавров вкотре заявив, що російська частина зернової угоди не виконується. За його словами, росія задумається про необхідність зернової оборудки взагалі, якщо не буде зрушень у знятті перепон експорту добрив та продовольства.

Минулого місяця РФ заявила, що продовжить угоду ще на 60 днів, незважаючи на те, що ООН, Україна та Туреччина наполягають на повторному продовженні на 120 днів.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті