Угорський парламент призначив нового президента країни, який раніше не цікавився політикою

Новим президентом Угорщини став Тамаш Шуйок – ексголова Конституційного суду країни. За відповідне рішення проголосував парламент Угорщини в понеділок, 26 лютого, повідомляє "Еспресо" з посиланням на видання Telex.

Як повідомляється, за кандидатуру Тамаша Шуйка проголосували 134 депутати, 5 виступили проти.

Шуйок  вступить на посаду через вісім днів – 5 березня. До того моменту обов'язки президента виконуватиме голова парламенту Ласло Кьовер. Своєю чергою обов'язки Кьовера на посаді спікера змінить один із віцепрезидентів парламенту, Шандор Лежак.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан привітав Шуйка з обранням і побажав йому успіхів у роботі.

Тамаш Шуйок народився 24 березня 1956 року в Кішкунфеледьгазі. За освітою юрист, закінчив факультет права та політичних наук. Із 1982 по 1991 рік він був юрисконсультом, а з 1991-го й до свого обрання суддею Конституційного суду працював адвокатом. У 2000-2014 роках був почесним консулом Австрії. З вересня 2005 року також був запрошеним викладачем конституційного права на юридичному факультеті Сегедського університету.

У 2013 році отримав ступінь доктора філософії.

“Я ніколи в житті не цікавився політикою”, − сказав він місцевим ЗМІ у 2021 році.

Раніше парламент офіційно прийняв відставку Каталін Новак. Це рішення підтримали всі 196 присутніх на засіданні депутатів. Від цього моменту її повноваження як президентки республіки було припинено.

Нагадаємо, президентка Угорщини Каталін Новак закликала Зеленського розпочати переговори з РФ. 

Як повідомлялося, уряд Угорщини закликав Україну та росію до переговорів до другої річниці повномасштабного вторгнення. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті