Угорщину хочуть позбавити права голосу в Раді Євросоюзу: фінський депутат ЄП ініціював збір підписів

Депутат Європейського парламенту від Фінляндії Петрі Сарвамаа розпочав кампанію зі збору підписів євродепутатів, щоб позбавити Угорщину права голосу в Раді Європейського Союзу. Про це повідомив Сарвамаа у мережі Х (Twitter) та polskieradio 9 січня.

"Зараз або ніколи. Машина прийняття рішень ЄС застрягла через Віктора Орбана. Єдиний спосіб змусити його запрацювати - це позбавити Орбана його права голосу в Раді. Водночас ми покажемо, що в ЄС немає місця шантажу", - написав Сарвамаа.

Зазначається, що він опублікував петицію на ім'я президентки Європарламенту Роберти Мецоли і закликав євродепутатів підтримати її. У зверненні, зокрема, зазначалося, що призупиненням права голосу в Раді "ЄС надішле чітке повідомлення Угорщині про те, що її дії є неприйнятними".

"Це також буде сигналом для всіх держав-членів, що ЄС не потерпить будь-якого відступу від верховенства права чи порушення принципу щирої співпраці, закріпленого в Договорах", - написав також Сарвамаа.

Зазначається, що у вересні 2018 року Європарламент вирішив розпочати проти Угорщини процедуру за ст. 7 Договору про ЄС, яка дозволяє призупинити право країни-члена голосувати в Раді ЄС. У її рамках було проведено кілька засідань, але подальших рішень не ухвалено. 

Сарвамаа вважає, що ЄС має розпочати подальші кроки в процедурі захисту цінностей ЄС.

Проте, за словами Балажа Хідвегі, депутата Європарламенту від правлячої в Угорщині коаліції Фідес-KDNP, Європейська комісія підтвердила функціонування верховенства права в його країні, виділивши понад 10 мільярдів євро коштів ЄС для Угорщини в грудні.

"Дії Петрі Сарваама також показують, наскільки нереальним є в Брюсселі те, що Віктор Орбан стане тимчасовим президентом Європейської ради", - прокоментувала ситуацію опозиційна угорська газета Nepszava.

Раніше повідомлялось, що Угорщина висунула умову для розблокування допомоги Україні.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті