Угорщина не розблоковує допомогу ЄС Україні після нового рішення щодо OTP Bank

Угорщина вважає, що тимчасове виключення Україною угорського OTP Bank зі списку «міжнародних спонсорів війни» у спробі розблокувати військову допомогу ЄС суттєво не є «суттєвою зміною». Про це повідомляє Раліо Свобода з посиланням на агенцію Bloomberg, 

В агенції казують, що таким чином Будапешт не дає згоду на розблокування для України 500 мільйонів євро з військового фонду ЄС.

Київ ухвалив своє рішення після переговорів між представниками агентства та представниками компаній та урядів двох країн про припинення співпраці з РФ. В українському Національному агентстві з питань запобігання корупції сподівалися, що це рішення призведе до розблокування Угорщиною важливої військової допомоги ЄС.

Навесні 2023 року НАЗК включило до переліку міжнародних спонсорів війни угорський OTP Bank. Улітку 2023 року НАЗК відновило статус «спонсорів війни» щодо п’ятьох грецьких компаній-перевізників – Dynacom Tankers Management (DTM), Delta Tankers LTD, Thenamaris Ships Management Inc., Minerva Marine, TMC Tankers LTD.

29 вересня Національне агентство з питань запобігання корупції оголосило, що призупиняє статус цих грецьких компаній-перевізників та угорського OTP Bank у переліку міжнародних спонсорів війни.

Нагадаємо, в Угорщині закликали дати гарантії безпеки РФ та не брати Україну в НАТО. 

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті