У Єврокомісії запропонували продовжити тимчасовий захист українських біженців до 2025 року

Європейська комісія (ЄК) запропонувала продовжити тимчасовий захист для біженців з України в Європейському Союзі до 3 березня 2025 року. Про це повідомила пресслужба ЄК.

"Сьогодні Європейська Комісія пропонує продовжити тимчасовий захист для людей, які тікають від російської агресії проти України, з 4 березня 2024 року до 3 березня 2025 року. Це забезпечить впевненість та підтримку для понад 4 мільйонів осіб, які користуються захистом по всьому ЄС", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ЄС активував Директиву про тимчасовий захист 4 березня 2022 року, це було одностайним рішенням держав-членів,  і автоматично продовжив її дію на один рік.

"Комісія вважає, що причини для тимчасового захисту зберігаються, і тому тимчасовий захист повинен бути продовжений як необхідна і відповідна реакція на поточну нестабільну ситуацію, яка поки що не сприяє безпечному і довгостроковому поверненню осіб, які користуються тимчасовим захистом в ЄС", - вважають у ЕК.

Тепер ця пропозиція Комісії має бути ухвалена Радою.

Як повідомлялося, державний секретар Канцелярії прем'єр-міністра Польщі Пйотр Мюллер заявив, що Польща, найімовірніше, скоротить фінансову підтримку мільйона українських біженців, яких вона приймає у своїй країні.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті