У Єврокомісії запропонували продовжити тимчасовий захист українських біженців до 2025 року

Європейська комісія (ЄК) запропонувала продовжити тимчасовий захист для біженців з України в Європейському Союзі до 3 березня 2025 року. Про це повідомила пресслужба ЄК.

"Сьогодні Європейська Комісія пропонує продовжити тимчасовий захист для людей, які тікають від російської агресії проти України, з 4 березня 2024 року до 3 березня 2025 року. Це забезпечить впевненість та підтримку для понад 4 мільйонів осіб, які користуються захистом по всьому ЄС", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ЄС активував Директиву про тимчасовий захист 4 березня 2022 року, це було одностайним рішенням держав-членів,  і автоматично продовжив її дію на один рік.

"Комісія вважає, що причини для тимчасового захисту зберігаються, і тому тимчасовий захист повинен бути продовжений як необхідна і відповідна реакція на поточну нестабільну ситуацію, яка поки що не сприяє безпечному і довгостроковому поверненню осіб, які користуються тимчасовим захистом в ЄС", - вважають у ЕК.

Тепер ця пропозиція Комісії має бути ухвалена Радою.

Як повідомлялося, державний секретар Канцелярії прем'єр-міністра Польщі Пйотр Мюллер заявив, що Польща, найімовірніше, скоротить фінансову підтримку мільйона українських біженців, яких вона приймає у своїй країні.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті