У ЄС зібралися координувати зусилля для скорочення імпорту енергоносіїв із РФ до нуля

Єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон заявила, що закликала держави-члени ЄС не сповільнювати зусилля з диверсифікації джерел енергоресурсів і взяти на себе зобов'язання щодо подальшого скорочення імпорту російського газу. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми всі погодилися, що для досягнення нашої кінцевої цілі - скорочення імпорту енергоносіїв з Росії до нуля - нам необхідно підтримувати тісну координацію, зокрема й на політичному рівні", - сказала вона.

Сімсон заявила про необхідність "узгодити графік і точну дорожню карту, щоб впоратися з імпортом, що зберігається, і гарантувати, що всі держави-члени зможуть здійснити цей перехід разом".

За її словами, "припинення транзиту російського газу через Україну стане дуже важливим наступним кроком".

"Я працювала з державами-членами над варіантами диверсифікації і сьогодні доповіла міністрам про результати цієї роботи. Як я вже говорила в березні, Європа може задовольнити свої потреби наступної зими і поповнити свої газові сховища навесні 2025 року, не використовуючи російський трубопровідний газ", - продовжила Сімсон.

Вона відзначила те, що "завдяки ухваленню газового пакета держави-члени ЄС також отримали правові інструменти для обмеження імпорту російського газу для своїх мереж".

Сімсон повідомила, що Єврокомісія готова підтримати держави-члени у використанні цих інструментів і забезпечити максимальну координацію.

Нагадаємо, раніше у МЗС Угорщини "чесно" зізналися, що дуже хочуть співпрацювати з росією

Як повідомлялося, росія може націлитися на видобуток газа й нафти в заповідній Антарктиді

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті