У ЄС привітали майбутній візит представника Китаю до Києва

Високопосадовці Європейської служби зовнішньої діяльності провели зустріч зі спеціальним посланцем Китаю у справах Євразії Лі Хуеєм у Брюсселі. Делегації обговорили війну Росії проти України. Про це повідомила дипломатична служба Європейського Союзу, - пише NV.

Там зазначили, що ЄС вітає майбутній візит Лі до Києва та сподівається, що він посилить взаємодію Китаю та України. Крім цього, Євросоюз очікує від КНР заклику до Росії поважати принципи суверенітету, незалежності та територіальної цілісності, а також негайно вивести всі військові сили і техніку з території України.

У ЄС назвали війну Росії проти України екзистенційною загрозою для безпеки Союзу.

Також там очікують, що Китай, як постійний член Ради Безпеки ООН, «використовуватиме кожну нагоду для підтримки та просування Статуту ООН і міжнародного права».

Сторона ЄС підтвердила свою «серйозну стурбованість» щодо значних обсягів товарів подвійного використання та передових технологій, які експортуються з Китаю російського військово-промислового комплексу. Про це йшлося на Саміті ЄС-Китай 7 грудня 2023 року. ЄС закликав Китай вжити ефективних заходів у межах своєї юрисдикції для обмеження потоків цих найбільш чутливих товарів.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті