У ЄС підтримали постанову суду в Гаазі, згідно з якою політика Ізраїлю на палестинських територіях порушує міжнародне право

Європейський Союз привітав постанову Міжнародного суду ООН у Гаазі від 19 липня, згідно з якою політика Ізраїлю щодо створення поселень на Західному березі річки Йордан і в Східному Єрусалимі порушує міжнародне право. Про це з посиланням на верховного представника Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля пише "Deutsche Welle" 21 липня.

"На тлі порушень норм міжнародного права в усьому світі ми морально зобов'язані підтвердити нашу непохитну прихильність усім рішенням суду ООН, незалежно від того, з яких питань їх винесено. Нам потрібно ретельно проаналізувати висновок Міжнародного суду і його можливі наслідки для політики Євросоюзу", - сказав Боррель.

Зазначається, що у зв'язку з рішенням суду Боррель закликав розглянути можливість коригування політичного курсу ЄС.

Раніше, 19 липня Міжнародний суд ООН закликав Ізраїль «якомога швидше припинити окупацію палестинських територій». Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху назвав цю постанову «брехливим рішенням». Постанова суду не обов'язкова до виконання, але на тлі війни Ізраїлю проти палестинського радикального руху ХАМАС у секторі Гази вона здатна призвести до посилення тиску на Ізраїль, зазначає агентство AFP.

Раніше також Зеленський заявив, що Україна визнає і Ізраїль, і Палестину.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті