У Єдиному реєстрі зібрали дані про 128 тис потерпілих від воєнних злочинів РФ - Офіс генпрокурора

У Єдиному реєстрі досудових розслідувань зафіксовано відомості щодо понад 128 тисяч потерпілих від воєнних злочинів РФ, і з кожним днем ця кількість зростає. Про це повідомляє у Фейсбуці пресслужба Офісу генерального прокурора.

"Координаційний центр підтримки потерпілих і свідків отримав перші дані щодо 170 постраждалих від воєнних злочинів. Але реальна кількість людей, які потребують допомоги, набагато більша. У Єдиному реєстрі досудових розслідувань зафіксовано відомості щодо понад 128 тисяч потерпілих від воєнних злочинів, і з кожним днем війни кількість зростає", - сказала заявила керівниця Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків воєнних та інших міжнародних злочинів Вероніка Плотнікова.

За її словами, працівники Центру бачать свою функцію у тому, щоб бути містком між постраждалими і тими, хто надає допомогу: "Ми створюємо екосистему підтримки, тому що жоден державний орган, жодна організація не може забезпечити таку кількість постраждалих. Наразі фахівці Центру разом з прокурорами та слідчими відпрацьовують алгоритми взаємодії".

Плотнікова розповіла, що саме прокурори та слідчі, працюючи з постраждалими, інформують їх про можливість звернутися до Координаційного центру і, в разі отримання згоди, передають їхні контакти його координаторам.

Як пояснила представниця ОГП, робота координатора полягає у тому, щоб розповідати людям доступною мовою, які слідчі або процесуальні дії відбуваються, супроводжувати в суді, пильнувати, щоб не сталося ретравматизації.

"Другий момент – оцінка потреб і надання допомоги. З нашого досвіду, люди все більше зацікавлені в тривалих рішеннях, таких як працевлаштування, перепрофілювання по освіті тощо", - додала Плотнікова.

За її словами, вже є потерпілі, які надалі планують бути волонтерами і допомагати іншим.

Як повідомлялося, генпрокурор Андрій Костін заявив, що досвід роботи Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків буде розповсюджений на всю систему органів правопорядку.

Статті

Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Всі статті