У ВР пояснили, чим займеться "міністерство повернення українців"

"Міністерство повернення" працюватиме насамперед з тими українцями, які були змушені тимчасово виїхати з країни і займатиметься покращенням умов їхнього життя. Про це у коментарі РБК-Україна заявив перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко.

Він зазначив, що поки що не може сказати, коли з'явиться "міністерство повернення" і хто його очолить. Для цього необхідно знайти відповідного кандидата.

За словами Корнієнка, створення такого відомства є масштабним завданням. При цьому "міністерство повернення українців" є технічною назвою і може називатися по-іншому.

"Займатиметься воно роботою з українцями за кордоном, насамперед тими українцями, які тимчасово змушені були залишити свої будинки. Зараз ми бачимо тенденцію, що ця тимчасовість може стати постійною і нам як країні не хотілося б цього. Ми б хотіли створити умови, щоб зараз їм було там комфортніше краще працювати, жити і з більшим бажанням хотіти повертатися", - додав він.

Також, як зазначив перший заступник голови ВР, одна з ідей, яку озвучував президент України Володимир Зеленський, полягає в тому, щоб міністерство мало представництва в місцях, де найбільше українців. Йдеться про Варшаву, Берлін та інші столиці.

Корнієнко звернув увагу, що це не буде заміною Міністерства закордонних справ та консульств.

Таке відомство, за його словами, мають підтримати у світі і, зокрема, в ЄС, оскільки воно "вирівнюватиме певні дисбаланси", які накопичилися у країнах-партнерах через велику кількість українських біженців.

Корнієнко допустив, що парламентарям доведеться вносити певні зміни до законів. Зокрема, відкрито дискусію про множинне громадянство.

"Я думаю, ми цю дискусію продовжуватимемо, тому що дуже важливий аспект якраз у питанні і повернення теж", - додав він.

Нагадаємо,  голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія анонсував створення в Україні "міністерства повернення українців".

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті