У ВР пояснили, чим займеться "міністерство повернення українців"

"Міністерство повернення" працюватиме насамперед з тими українцями, які були змушені тимчасово виїхати з країни і займатиметься покращенням умов їхнього життя. Про це у коментарі РБК-Україна заявив перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко.

Він зазначив, що поки що не може сказати, коли з'явиться "міністерство повернення" і хто його очолить. Для цього необхідно знайти відповідного кандидата.

За словами Корнієнка, створення такого відомства є масштабним завданням. При цьому "міністерство повернення українців" є технічною назвою і може називатися по-іншому.

"Займатиметься воно роботою з українцями за кордоном, насамперед тими українцями, які тимчасово змушені були залишити свої будинки. Зараз ми бачимо тенденцію, що ця тимчасовість може стати постійною і нам як країні не хотілося б цього. Ми б хотіли створити умови, щоб зараз їм було там комфортніше краще працювати, жити і з більшим бажанням хотіти повертатися", - додав він.

Також, як зазначив перший заступник голови ВР, одна з ідей, яку озвучував президент України Володимир Зеленський, полягає в тому, щоб міністерство мало представництва в місцях, де найбільше українців. Йдеться про Варшаву, Берлін та інші столиці.

Корнієнко звернув увагу, що це не буде заміною Міністерства закордонних справ та консульств.

Таке відомство, за його словами, мають підтримати у світі і, зокрема, в ЄС, оскільки воно "вирівнюватиме певні дисбаланси", які накопичилися у країнах-партнерах через велику кількість українських біженців.

Корнієнко допустив, що парламентарям доведеться вносити певні зміни до законів. Зокрема, відкрито дискусію про множинне громадянство.

"Я думаю, ми цю дискусію продовжуватимемо, тому що дуже важливий аспект якраз у питанні і повернення теж", - додав він.

Нагадаємо,  голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія анонсував створення в Україні "міністерства повернення українців".

Статті

Країна
21.12.2024
10:15

Економічні підсумки-2024: і це минеться…

Зрозуміло, що українці не стали менше їсти та не перестали купувати одяг та взуття. Просто їх самих у країні стало значно менше.
Донецьк
20.12.2024
11:00

Телемедицина на Донеччині: між ідеєю та практикою

Телемедицина – це медична послуга, яка надається на відстані через електронні засоби зв’язку. Простими словами - онлайн-консультації з лікарями за допомогою телефона, планшета або комп’ютера.
Країна
19.12.2024
11:54

Павло Лакійчук: Від того, як відбуватиметься битва за Покровськ, залежить весь перебіг бойових дій на Донецькому напрямку

Останні місяці ситуація на фронті для українських військ стабільно погіршується. На сьогодні ворог сконцентрував увагу на Покровському та Курахівському напрямку та досяг там певних успіхів. Військові говорять, що окупація Курахового – це питання...
Всі статті