У Верховній Раді можуть розглянути питання надання гуманітарної допомоги жителям Курської області РФ

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони і розвідки 15 серпня може розглянути питання надання гуманітарної допомоги жителям Курської області, територія якої контролюється Збройними силами України. Про це в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») заявила народна депутатка Ірина Фріз (фракція «Європейська солідарність»), членкиня відповідного комітету Верховної Ради.

За її словами, донині це питання між депутатами не обговорювалося, а заяви міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка про збір даних щодо потреб у забезпеченні місцевих жителів Курської області спрямовані на позиціонування України як країни, що виконує міжнародні закони.

«На комітеті з нацбезпеки й оборони не обговорювали це питання. Разом з тим, сьогодні буде засідання, і я не виключаю, що це питання також буде в фокусі нашої уваги. Що стосується публічних заяв міністра внутрішніх справ щодо необхідності відправки гуманітарної допомоги мешканцям Курщини, то я думаю, що вона також є такою, що в першу чергу спрямована на публічне позиціонування України як держави, яка не захоплює території, а веде відповідну операцію з дотриманням всіх правил ведення війни», – заявила Ірина Фріз.

Раніше віцепрем’єрка, міністерка з питань реінтеграції Ірина Верещук заявила, що Україна проведе «гуманітарні операції з метою підтримки цивільних осіб» і відкриє гуманітарні кордони в бік України і в бік Росії з територій Курської області, що контролюються Збройними силами України. Народна депутатка Фріз вважає, що ця позиція узгоджена і спрямована на утвердження готовності України допомагати біженцям.

«Я думаю, це є погоджена ідея. Сама пані віцепрем’єрка від себе особисто будь-якої політичної заяви робити не в змозі і не в праві, особливо зараз – під час здійснення операції. Тому я вважаю, що ця теза була погодженою, відповідно вона є такою: Україна демонструє свою готовність до надання всієї необхідної допомоги біженцям з Російської Федерації, які усвідомили наслідки тоталітарного режиму для себе і безповоротності того, що відбувається – війна продовжується, затягується, переходить на їхню територію. Отже, вони потребують допомоги і можуть її отримати не з боку тоталітарного режиму, а з боку демократичної України», – сказала депутатка.

Вона також додала, що українська влада має привід сфокусуватися на допомозі внутрішньо переміщеним особам і надати усю необхідну допомогу. За словами Фріз, «якщо це питання буде збалансоване, то негативних реакцій під позицією держави назовні не буде». Також вона додала, що обсяги міжнародної гуманітарної допомоги, яку Україна отримує від партнерів, дозволяють надавати її й біженцям з територій Російської Федерації.

«Все залежить від того, що буде входити в цю гуманітарну допомогу. Якщо ми говоримо про те, що це продукти, вода – це одне питання. Якщо ми говоримо про більш широкий перелік товарів, які можуть входити до цієї гуманітарної допомоги – це трохи інше питання. Крім того, отримання Україною так само гуманітарної допомоги від наших партнерів і, відповідно, її наявність дозволяє робити подібні заяви, які не будуть тягарем для українців і українського бюджету», – розповіла Ірина Фріз.

Раніше стало відомо, що у звʼязку з можливим погіршенням гуманітарної ситуації на прилеглих територіях Курської області РФ, Україна готується до прийому російських біженців. Як повідомила міністерка з питань реінтеграції Ірина Верещук, міністерство відкрило цілодобову гарячу лінію для жителів Курської області Росії, які потребують гуманітарної допомоги або ж хочуть евакуюватися в Україну.

Українська армія, за даними російської сторони, увійшла на територію Курської області Росії 6 серпня. Відтоді у регіоні тривають бої. Влада Курської, Брянської і Бєлгородської областей Росії запровадила режим контртерористичної операції на території регіонів.

У МЗС 13 серпня заявили, що Україна не зацікавлена в тому, щоб забирати територію в Курській області РФ, а хоче захистити життя українців і убезпечитись від російських ударів.

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті