У Туреччині відкидають альтернативу зерновій угоді

Туреччина не бачить жодної альтернативи початковій зерновій угоді і робить усе можливе для її відновлення. Про це заявив під час візиту до Києва міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан, - повідомляє Бі-бі-сі.

"Ми знаємо, що зараз шукають альтернативні маршрути [для поставок зерна], але ми не бачимо альтернативи початковій ініціативі, оскільки нові маршрути пов'язані з ризиками, - сказав Фідан журналістам. - Відродження цієї ініціативи є пріоритетом для Туреччини".

Водночас, як повідомила раніше газета Wall Street Journal, США розробляють альтернативний маршрут для експорту українського зерна, згідно з яким зерно вирушатиме вниз по Дунаю до румунських портів на Чорному морі, а потім - до інших пунктів призначення.

Як заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, відновлення зернової угоди було однією з ключових тем на переговорах із главою МЗС Туреччини.

"У нас тут підхід спільний: ми працюємо, докладаємо всіх зусиль, щоб відновити функціонування цієї ініціативи",- сказав Кулеба.

У повідомленні нагадується, що раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявляв, що Хакан Фідан може вирушити найближчим часом до Москви, щоб обговорити поновлення угоди, з якої росія вийшла.

Ердоган також сказав, що планує зустрітися з путіним у вересні, якщо дозволить графік.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті