У Туреччині відбулись вибори президента: є ймовірність другого туру

У Туреччині 14 травня відбулось голосування на парламентських та президентських виборах. Відповідно до підрахунку 92% бюлетенів, на президентських перегонах лідирує чинний очільник країни Реджеп Тайїп Ердоган, який, однак, здобуває менш як 50% голосів, чого недостатньо для перемоги в першому турі. Проміжні результати волевиявлення публікує газета Hürriyet, повідомляє "Суспільне"

За даними видання, Ердоган набирає 49,76%, його головний суперник Кемаль Киличдароглу здобуває 44,49%, зменшуючи розрив із чинним головою держави. Політик Сінан Оган набирає 5,3% голосів виборців, Мухаррем Індже — 0,46%. Станом на 23:45 за місцевим часом (збігається із київським), опрацьовано 92% бюлетенів.

Якщо жоден із кандидатів не набере 50% голосів, доля президентського крісла вирішуватиметься у другому турі.

Реджеп Тайїп Ердоган закликав усіх учасників виборчого процесу залишатися біля урн до офіційного оголошення результатів. Він заявив у своєму Twitter, що розцінює "спроби поспішно оголосити результати" як "узурпацією народної волі".

Кандидат від опозиції Кемаль Киличдароглу також закликав членів виборчих комісій не залишати виборчі дільниці до закінчення підрахунку голосів по всій країні, повідомляє The Guardian.

Виборчі дільниці у Туреччині зачинились у неділю о 17:00. Для участі в голосуванні були зареєстровані понад 64,1 мільйона людей, при цьому 1,76 мільйона проголосували за кордоном, 4,9 мільйона виборців голосували вперше, пише Anadolu.

Усього у країні було встановлено 191 885 урн для голосування. Кожен виборець проголосував двічі — за кандидата у президенти та за парламентарів. Парламент та президент обиратимуться на п'ятирічний термін.

У парламентських виборах взяли участь понад 30 політичних партій та понад 150 незалежних кандидатів у депутати. Серед політичних сил — п'ять багатопартійних блоків: Народний альянс, Альянс націй, Альянс предків, Альянс праці та свободи та Альянс Союзу соціалістичних сил.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті