У три деокуповані села Луганщини, де ще лишаються люди, доставили паски, продукти і засоби гігієни

У три деокуповані села Луганської області, де ще залишаються мешканці – Невське, Греківку й Макіївку – поліцейські доставили гуманітарний вантаж 20 квітня. Про це повідомила поліція Луганщини у своєму Телеграм-каналі.

"Поліцейські спільно з представниками обласної військової адміністрації та Красноріченської громади доставили 200 пасок, 62 продуктові та гігієнічні набори від міжнародної організації "Червоний Хрест" та тижневий запас – 500 буханок хліба мешканцям Невського, Макіївки та Греківки", – сказано в повідомленні.

Крім того, поліцейські евакуювали до Донецької області мешканку селища Макіївка.

Село Невське – одне із 13 населених пунктів Луганщини, які перебувають під контролем України, причому ті близько ста осіб, що залишаються в селі – це максимальна кількість мешканців як для деокупованих населених пунктів Луганщини. Так, раніше повідомлялось, що станом на момент звільнення  - у листопаді 2022 року – в Невському проживало близько 150 осіб, у сусідній Макіївці – до 40, в деяких селах взагалі нікого не залишалось.

До прикладу, в січні 2023 року рашистський снайпер вбив останню мешканку села Новоселівське – літню жінку, яка йшла по воду.

Наразі під контролем України перебуває близько 5% території Луганщини, і саме це заважає російським окупантам вийти на адміністративні кордони області. Так, раніше повідомлялось, що 12 сіл Луганської області були звільнені від російських загарбників станом на 20 листтопада 2022 року (плюс селище Білогорівка, яке окупантам так і не вдалось захопити. – "ОстроВ").

Станом на початок квітня 2023 року рашисти обстрілювали шляхи постачання гуманітарної допомоги у звільнені населені пункти Луганщини, у тому числі в Невське.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті