У Силах безпеки й оборони України запроваджено 18 нових стандартів НАТО

У період із грудня 2023 року до січня 2024 року в Міністерстві оборони, Збройних силах України та інших складових сектору безпеки й оборони запроваджено ще 18 стандартів НАТО.. Про це повідомляє Міноборони України 29 січня. 

Як повідомляється, серед стандартів, запроваджених у рамках Цілей партнерства Україна-НАТО, - стандарти щодо захисту військ (сил) ЗСУ; навчання Військово-Морських сил зі зв'язку, комунікаційних та інформаційних систем, транспортного забезпечення.

В ініціативному порядку Україна запровадила стандарти, що стосуються навігаційно-гідрографічної підтримки, водолазної діяльності, паливно-мастильних матеріалів.

Загалом у Міноборони, ЗСУ та інших складових сектору безпеки й оборони запроваджено 315 стандартів НАТО: 192 (88% від запланованого) - у рамках Цілей партнерства Україна-НАТО, які є першочерговими стандартами Альянсу; 123 - в ініціативному порядку, які Україна впроваджує поза Цілями партнерства.

В Альянсі є 1135 стандартів - тобто в Силах безпеки й оборони України вже запроваджено майже 28% від загальної кількості.

За словами заступника міністра оборони генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка, це більше, ніж прийнято в деяких державах - членах НАТО, що приєдналися під час останньої хвилі розширення Альянсу.

Він також додав, що у 2024 році планується впровадити ще 50 стандартів НАТО в секторі безпеки.

Нагадаємо, протягом листопада-грудня 2023 року в Міністерстві оборони та Збройних Силах України запроваджено ще сім стандартів Альянсу.

Як повідомлялося, у Міноборони заявили, що Україна за стандартами НАТО вже перевищила показники деяких країн Альянсу. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті