У столиці відкрилася виставка "Формула витривалості"

Виставка «Формула витривалості» відкрилася у Києві у центрі сучасного Ммистецтва М17 31 жовтня, - повідомляє кореспондентка ОстроВа. 

«Кожен має свій індивідуальний досвід витривалості в умовах війни та, водночас, обмін таким досвідом створює синергію, яка допомагає разом ставати сильніше", зазначає , куратор виставкового проєкту Андрій Сидоренко.

Це стало другою виставкою в межах проєкту, що проходитиме у трьох інституціях в Києві: в Інституті проблем сучасного мистецтва, Центрі сучасного мистецтва М17, та Національній академії мистецтв України. 

До проєкту в ЦСМ М17 було відібрано роботи 45 митців з різних куточків України та художників, які наразі перебувають за кордоном. Багато з робіт будуть вперше показані в Києві. 

Мета проєкту – виявити як українцям вдається триматися щодня та знаходити нові сили для продовження боротьби, адже Україна вже має свою надихаючу історію адаптації суспільства в умовах війни.

Величезною інсталяцією є  «Адаптація», автором якоє є Богдана Пацюк. 

Робота  складається з аморфних паперових камʼяноподібних скульптур різних розмірів. 

"Ці скульптури адаптуються залежно від простору, в якому експонуються, змінюючи свої розміри та форму, але нагадуючи каміння.  Кожна людина стикається з умовами, де їй потрібно прийняти нову реальність і продовжити жити, залишивши минуле і переставши порівнювати. Всі ми зустрічаємось з викликами нашого часу та обставинами і маємо адаптуватись до них: продовжувати жити, «зшиваючи» нову реальність", - йдеться у описі.

В експозиції М17 представлені роботи наступних митців: Євгеній Аксьоненко, Антонія Баніцька, Петро Бевза, Тетяна Богуславська, Анастасія Буднікова, Нікіта Власов, Микола Гладкий, Юлія Гладка, Катерина Гринько, Олена Гром, Роксолана Дудка, Дмитро Ерліх, Гамлет Зіньківський, Ліза Жданова, Маргарита Журунова, Віталій Кравець, Поліна Кузнєцова, Марія Куліковська, Дмитро Купріян, Ігор Лесенко (GO.RA), Богдан Локатир, Руслан Лучко, Максим Мазур, Вартан Маркар’ян, Марія Матієнко, Нікіта Наслимов, #NEIVANMADE, Богдана Пацюк, Надія Петровська, Андрій Підлісний, Анастасія Подерв’янська, Михайло Рай, Олег Савін, Антоніна Семенова, Сергій Сімутін, Віктор Сидоренко, Ілля Туригін, Наталія Філатова, Нікіта Цой, Міла Чепрасова, Оксана Чепелик, Саша Чичкан, Ілля Чичкан, Дара Шолох, Олена Штепура.

Вчасно реагувати на небезпеки людина вчиться практично з народження, але з війною це вміння доводиться вдосконалювати ретельніше, ніж у мирний час. Важливим в цьому контексті є приклад людей, які не тільки швидко відновлюються від стресових обставин, але і стають більш пристосованими до них у майбутньому.

Статті

Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Світ
21.11.2024
17:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті