У столиці проходить виставка "Алла Горська. Боривітер", на якій представлено понад 100 творів

У Києві в національному центрі «Український Дім» проходить виставка «Алла Горська. Боривітер», в межах якої представлені понад 100 творів мисткині - живопис, графіка, ескізи монументальних робіт з музейних та приватних колекцій, а також архівні матеріали. Про це повідомляє кореспондент "ОстроВа".

Це перша ретроспективна виставка художниці. Тут представлені ескізи найвідоміших мозаїчних панно, створених групою Горської у Києві та на сході України, сценографічними рішеннями вистав Леся Танюка, портретами українських діячів - Василя Стуса, Івана Світличного, Василя Симоненка, Івана Драча, Ліни Костенко та інших.

Нещодавно російські окупанти у Маріуполі знищили її мозаїчне панно «Боривітер» (створено у 1967 році), назва якого фігурує в назві виставки. Більшість робіт Алли Горської потрапила під окупацію ще у 2014 році, на підконтрольній Україні території збереглися тільки дві мозаїки. 

Алла Горська - українська художниця-шістдесятниця, дисидентка, громадська діячка та правозахисниця. Прижиттєва історія мисткині сповнена драматичних подій: заборони й демонтажі робіт, виключення зі Спілки художників, переслідування з боку КДБ, а згодом і жорстоке вбивство у 1970 році.

«Нині Україна веде війну не тільки за відновлення своєї територіальної цілісності, а й за власний цивілізаційний вибір. Без шістдесятників та їхньої боротьби за людські й національні права, без їхньої творчості складно уявити сьогоднішню українську державу та культуру. Душею і мотором цього покоління була Алла Горська», - зауважили організатори виставки.

Відвідати експозицію «Алла Горська. Боривітер» можна до 28 квітня 2024 року з вівторка по неділю (11:00 — 19:00).

Організатори: національний центр «Український Дім» та арт-фундація «Дукат».

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті