У США заблокували продаж HIMARS для Угорщини

Голова Комітету Сенату з міжнародних відносин республіканець Джеймс Ріш заблокував продаж США зброї Угорщини на суму 735 млн доларів як покарання за відмову країни затвердити членство Швеції в НАТО. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Washington Post .

Як зазначає видання, це рідкісний крок, спрямований на те, щоб змусити Будапешт дати зелене світло розширенню альянсу напередодні липневого саміту у Вільнюсі.

У заяві для The Washington Post Ріш сказав, що Угорщина має допустити Швецію в НАТО, якщо вона хоче отримати пакет озброєнь, який включає 24 батареї ракетних установок HIMARS, а також понад 100 ракет і блоків разом з відповідними запчастинами та підтримкою.

Рішення призупинити продаж нової зброї Будапешту демонструє зростаючу ворожість до Угорщини з боку прихильників НАТО, таких як Ріш, який рідко затримує продаж зброї країнам у будь-якій частині світу.

"Протягом деякого часу я прямо висловлював свою стурбованість угорському уряду у зв'язку з його відмовою просувати голосування за вступ Швеції до НАТО... Я вирішив, що продаж нової військової техніки США до Угорщини буде припинено", - сказав він.

Усі великі продажі зброї вимагають, щоб голова та високопоставлені члени комітетів Сенату та Палати представників із закордонних справ давали дозвіл та схвалення до того, як Державний департамент публічно повідомить про продаж. Заперечення Ріша не дозволяє Держдепу просувати процес продажу.

Нагадаємо, генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг заявив, що союзники згодні, щоб Україна стала членом НАТО, але Угорщина проти, а Німеччина вагається. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті