У США спрогнозували, що буде, якщо на Москву і Петербург скинути ядерну гравітаційну бомбу

Згідно з моделюванням, проведеним американським виданням Newsweek за допомогою сервісу Nukemap (створений істориком науки і ядерних технологій Алексом Веллерстайном), ядерна гравітаційна бомба B61-13 потужністю 360 кілотонн може завдати істотної шкоди Москві з 12,6 млн жителів. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

Згідно з прогнозом, кількість загиблих у Москві від ядерного удару новою бомбою Пентагону оцінюється в 311 480 осіб, а поранених - 868 860 осіб. 

Той, хто перебуває в радіусі трохи більше ніж 3 км від місця вибуху, зазнає впливу настільки високого рівня радіації, що помре протягом місяця, а 15% тих, хто вижив, пізніше помруть від раку.

За даними Nukemap, приблизно за 3 км від місця вибуху бомби впадуть будівлі, виникнуть пожежі. Усе, що перебуває в радіусі приблизно 1 км від місця вибуху, буде знищено вогняною кулею. 

Якщо бомба B61-13 буде скинута на Петербург, її ефект може виявитися ще більш руйнівним: загине близько 360 150 осіб, буде поранено 685 930 осіб.

Помічник міністра оборони США з космічної політики Джон Пламб заявив, що розробка нової бомби "відображає мінливе середовище безпеки і зростання загроз з боку потенційних супротивників". Пламб додав, що Штати зобов'язані використовувати всі можливості для стримування і, за необхідності, реагування на стратегічні атаки.

У повідомленні нагадується, що 2 листопада російський диктатор путін підписав закон про вихід РФ із Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. США засудили цей крок Кремля.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті