У Сенаті США заявили, що новий закон про конфіскацію активів РФ для передачі Україні не є альтернативою законопроекту про додаткову допомогу

Підтриманий профільним комітетом Сенату США закон про конфіскацію активів РФ для передачі Україні не є альтернативою законопроекту про додаткову допомогу. Про це повідомив голова комітету з міжнародних відносин Сенату США Бен Кардін, пише Deutsche Welle 25 січня. 

"Немає жодних сумнівів у тому, що на Росії лежить моральна і юридична відповідальність за те, щоб оплатити відновлення України, враховуючи руйнування, до яких призвело її незаконне вторгнення до України 2022 року і триваюча війна, - заявив Кардін. - Проте Закон REPO матиме неймовірно важливі наслідки, можливо, більші, ніж усе, за що ми голосуємо в цьому комітеті, крім дозволів на застосування військової сили. Конфіскація активів Центрального банку іноземної держави, з якою ми не перебуваємо у стані війни, стане першим випадком для Сполучених Штатів. З огляду на це, ми маємо переконатися, що продукт, який ми виносимо з цього комітету, і прецедент, який ми створюємо, відображає наші інтереси і наші цінності".

За словами Кардіна, закон не є альтернативою або заміною законопроєкту про додаткову допомогу, який президент Байден подав кілька місяців тому і який "забезпечить 60 мільярдів доларів терміново необхідного фінансування для України".

Кардін уточнив, що, за наявними даними, у США заморожено російських активів на суму в 5 млрд доларів. По всьому світу цих активів - близько 300 млрд доларів. "Ухвалення закону REPO, як ми сподіваємося, підштовхне інші країни, включно з нашими європейськими партнерами та союзниками, які володіють переважною частиною іммобілізованих російських суверенних активів, до вилучення та перепрофілювання цих активів на користь України", - додав він.

Зазначається, що комітет із міжнародних відносин Сенату США підтримав проєкт закону "Про відновлення економічного процвітання і можливостей українців" (REPO), який передбачає, окрім іншого, конфіскацію російських активів, заморожених у США, і передання їх Україні для відновлення країни, 24 січня.

"Остаточний текст документа містив низку двопартійних поправок і поліпшень до законопроєкту, зокрема гарантії президента, що США координують із G7 багатосторонні дії щодо конфіскації активів, прискорені процедури судового розгляду та продовження дії "Закону Елі Візеля про запобігання геноциду і звірствам" і повноважень Центру глобальної взаємодії при Держдепартаменті", термін дії яких мав сплинути у 2024 році", - ідеться в повідомленні.

Ухвалений у США у 2018 році "Закон Елі Візеля про запобігання геноциду і звірствам" містить положення про те, що уряд США виробляє стратегію, спрямовану на запобігання цим злочинам та вжиття відповідних заходів. Він дозволить конфіскувати активи Центробанку росії - країни, з якою США не веде війну. Кошти підуть на відновлення України.

"На голосуванні 20 депутатів висловилися "за" і 1 - "проти" (голос сенатора-республіканця Ренда Пола)", - сказано також у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що комітет Сенату США проголосував за передачу Україні заморожених активів РФ.

 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті