У Саудівській Аравії відбудуться мирні переговори щодо України, але росію на них не покличуть - ЗМІ

У Саудівській Аравії на початку серпня відбудуться мирні переговори щодо України, але РФ на них не покличуть. Про це повідомляє ВВС з посиланням на WSJ. 

Видання повідомляє з посиланням на дипломатичні джерела, що 5-6 серпня в Саудівській Аравії відбудуться переговори про мирне врегулювання війни в Україні.

За даними видання, у саміті в Джедді візьмуть участь представники України, країн, що розвиваються, і держав Заходу. росії серед запрошених не буде, ідеться в публікації.

За словами співрозмовників видання, Саудівська Аравія та Україна запросили на зустріч близько 30 країн, зокрема Індію, Бразилію, Індонезію, Єгипет, Мексику, Чилі та Замбію.

Wall Street Journal повідомляє, що наприкінці червня в Копенгагені відбулася нарада високопоставлених чиновників із країн, які можуть узяти участь у саміті в Джедді, на неї приїхали представники України, кількох великих європейських країн, а також Бразилії, Індії, Туреччини та ПАР. По відеозв'язку в нараді брав участь радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

Як кажуть західні дипломати, на яких посилаються журналісти WSJ, Саудівська Аравія була обрана як місце проведення саміту, оскільки західні країни сподівалися, що це допоможе залучити до нього Китай.

Пекін зберігає тісні відносини як з росією, так і з Саудівською Аравією. Крім того, цього року Китай допоміг встановленню більш теплих стосунків між Саудівською Аравією та її давнім регіональним противником Іраном, зазначає WSJ.

Хоча Китай говорить про намір запропонувати план мирного врегулювання щодо України, його представників у Копенгагені не було, пише газета. За даними учасників переговорів, участь китайської делегації в саудівському саміті не очікується, але й не виключається.

Свою участь, серед інших, уже підтвердили Великобританія, ПАР, Польща та ЄС, сказано в публікації. Передбачається також, що США на саміті представлятиме Салліван.

Як пишуть журналісти Wall Street Journal, саміт у Саудівській Аравії відбувається на тлі активної боротьби Кремля і західних союзників України за симпатії основних країн, що розвиваються, багато з яких зберегли нейтральність щодо війни.

Україна і західні чиновники сподіваються вже цього року організувати масштабніший саміт, на якому світові лідери затвердять загальні принципи врегулювання війни, ідеться в публікації. Ці принципи, як сподіваються в Києві та західних столицях, допоможуть задати вигідний для України напрямок для майбутніх мирних переговорів із росією.

За даними співрозмовників WSJ, європейські чиновники сподіваються, що під час саміту вдасться врегулювати розбіжності між Україною і країнами, що розвиваються, щодо питання про те, на яких умовах має закінчитися війна.

На зустрічі в Копенгагені, як кажуть джерела видання, ці розбіжності були значними: Київ намагався переконати країни, що розвиваються, підтримати мирний план президента Володимира Зеленського з 10 пунктів. Він передбачає, що будь-які переговори можуть початися тільки після повернення Україні всіх окупованих територій і виведення російських військ.

Країни, що розвиваються, заявили, що готові обговорювати загальні принципи, але не можуть підтримати план Зеленського, зазначають журналісти WSJ.

Нагадаємо, раніше анонімні джерела повідомили про нібито початок секретних переговорів США і РФ щодо України. 

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті