У Румунії протестують фермери. Прем'єр попросив профільного міністра про термінові заходи

Прем'єр-міністр Румунії Ніколає Чуке попросив міністра сільського господарства Петре Деа вжити термінових заходів для підтримки румунських фермерів під час засідання уряду країни 7 квітня. Про це повідомив румунський портал "Digi24".

"Прем'єр-міністр зажадав від Петре Деа термінового вирішення проблем, з якими стикаються фермери та переробники", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що основні заходи повинні бути спрямовані на справедливі відносини між виробниками, переробниками сільськогосподарської продукції та роздрібними мережами, а також на сприяння експорту сільськогосподарської продукції, в перспективі збалансування торговельного балансу, заявив глава уряду.

Підкреслюється, що заява уряду була зроблена в умовах, коли румунські фермери організували акції протесту 7 квітня в кількох повітах країни і в столиці, незадоволені рішенням, знайденим Європейською комісією для вирішення проблем і серйозних дисбалансів, з якими стикається румунський сільськогосподарський сектор, на який вплинула велика кількість сільськогосподарської продукції з України.

Уточнюється, що минулого місяця Єврокомісія надала пакет допомоги болгарським, польським і румунським фермерам на суму 56,3 млн євро, з яких 10 млн євро було перераховано Румунії.

"Це мізерна сума, порівняно з втратами у 200 мільйонів євро, які підрахували румунські фермери", – йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що Rheinmetall відкриє в Румунії центр технічного обслуговування української зброї.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті