У розвідки США "немає підстав сумніватися", що росія вже розмістила тактичне ядерне озброєння в Білорусі

У Розвідувального управління Міністерства оборони США (Defense Intelligence Agency) "немає підстав сумніватися" в тому, що росія дійсно розмістила тактичне ядерне озброєння в Білорусі. Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на телекомпанію CNN, яка посилається на не названих за іменами високопоставлених працівників управління, які поспілкувалися з журналістами.

У повідомленні нагадується, що російський диктатор Путін заявив про те, що ядерна зброя вже знаходиться на території Білорусі, минулого місяця. Офіційно представники країн Заходу поки що не підтверджували - і не спростовували - ці твердження.

Раніше представники розвідспільноти США повідомляли CNN, що, за їхніми даними, в Білорусі не ведеться жодних робіт зі спорудження сховищ для тактичної ядерної зброї. Про їх спорудження до липня говорили путін і білоруський керівник Олександр Лукашенко. Однак в американській розвідці визнають, що на білоруській території є об'єкти, що залишилися з радянських часів, які могли б використовуватися для зберігання ядерних зарядів.

Представники Розвідуправління Міноборони США також наголосили, що, за їхніми даними, росія здійснюватиме повний контроль над розміщеними в Білорусі ядерними зарядами. Вони поставили під сумнів твердження Лукашенка про те, що він ухвалюватиме рішення про можливе використання цієї зброї і застосує її "без вагань" у разі потреби. Передача зброї під контроль Мінська була б порушенням зобов'язань росії за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї. Путін раніше говорив, що ядерна зброя залишиться під російським контролем, і ніхто з російських представників не ставив це під сумнів.

Скільки саме ядерних зарядів буде розміщено в Білорусі - невідомо.

США засудили розміщення в Білорусі російської ядерної зброї. Американські представники стверджують, що не бачать ризиків її застосування, які зросли, і не мають наміру наразі змінювати ядерну стратегію США або ступінь боєготовності американських ядерних сил.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті