У російському МЗС анонсували перегляд ядерної доктрини РФ після заяви Путіна

Після того, як на економічному форумі в Петербурзі Володимир Путін заявив про можливе внесення змін до ядерної доктрини, сьогодні МЗС РФ підтвердило, що розпочинає роботу над змінами, - пише 11 червня The Moscow Time. 

За версією заступника глави МЗС Сергія Рябкова, російська влада може переписати ядерну доктрину країни через «ескалаційні дії» США і НАТО.

«Я можу сказати тільки те, що обстановка має тенденцію до подальшого ускладнення, і ті виклики, які множаться внаслідок неприйнятних та ескалаційних дій США та їхніх союзників із НАТО, поза всяким сумнівом, ставлять перед нами на повен зріст питання про те, як базові документи у сфері ядерного стримування можна буде привести у більшу відповідність із поточними потребами», - сказав Рябков.

При цьому представник МЗС зазначив, що російська влада не буде заздалегідь сповіщати про те, якого роду зміни будуть внесені в документи про ядерне стримування.

Умови, за яких Росія може застосувати ядерну зброю, закріплено в Основах державної політики Російської Федерації в галузі ядерного стримування, які було ухвалено 2020 року. Загалом їх чотири: Росія отримує достовірну інформацію про старт балістичних ракет, що атакують її територію або територію її союзників; противник застосовує проти Росії та її союзників ядерну зброю або інші види зброї масового ураження; противник діє проти російських критично важливих державних або військових об'єктів, що може зірвати відповідні дії російських ядерних сил; на Росію відбувається напад із застосуванням звичайної зброї, який ставить під загрозу існування держави.

Як повідомлялося, у РФ розпочався другий етап навчання нестратегічних ядерних сил.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті