У російському Кузбасі масово звільняються лікарі через наплив поранених на війні наркоманів і алкоголіків

У Кемеровській області РФ (Кузбас) через кількість пацієнтів, які повернулися з війни, масово звільняються лікарі, оскільки просто не в змозі впоратися з навантаженням. Про це повідомляє The Insider.

Як розповів співробітник обласного міністерства охорони здоров'я, лікарів бракує, лікувати поранених нікому, а учасники бойових дій повертаються не тільки з пораненнями, а й із психологічними проблемами, а також з алкогольною та наркотичною залежністю.

За словами співробітника, який працює в системі охорони здоров'я Кемеровської області понад 25 років, а зараз займається лікуванням учасників військових дій, потік пацієнтів, які повернулися з війни, розпочався приблизно через два-три місяці після її оголошення і збільшується з кожним місяцем. За приблизними оцінками, тільки в Кемерові "на ліжках" у стаціонарі щодня перебуває 60-70 учасників бойових дій в Україні.

"Поранені, ампутанти, наркозалежні, алкоголіки, люди з психічними та психологічними проблемами... У мене немає доступу до точних цифр по всьому Кузбасу. Але скажу одне: є спеціальний реєстр таких пацієнтів зі СВО. І судити про реальний розмір цього реєстру можна, наприклад, із того, що тільки один кемеровський лікар має на місяць обстежувати 200-250 і більше саме пацієнтів, які повернулися з війни", - каже співробітник.

За його словами, крім каліцтв, поранень і ПТСР, однією з найпоширеніших проблем у тих, хто повертається з фронту, стає алкогольна і наркотична залежність.

"Їхня головна залежність - амфетаміни. І ось тут все набагато складніше і сумніше в плані перспективи лікування і подальшої соціалізації", - розповідає чиновник.

За його словами, у прийомі психостимуляторів на війні зізнаються "мало не через одного". Амфетамін, "спіди", "швидкість" - психостимулятори, що дають змогу бійцям на фронті не спати цілодобово, бути сконцентрованими, активними, у гарному настрої.

Через вживання наркотиків у них спостерігаються серйозні поведінкові проблеми, конфліктність, дратівливість, деякі не можуть себе контролювати.  

За словами ще одного з лікарів, невропатологам, приміром, прийшов план від начальства приймати по 300 есвеошників на місяць. Це без урахування загального потоку пацієнтів. Лікарі не можуть надати кваліфіковану допомогу за 5-10 хвилин.

Багато фахівців звільняються і йдуть у приватні клініки. Чиновник МОЗ підтвердив виданню, що лікарів не вистачає. Так, за його словами, кількість незаповнених вакансій, наприклад, тих самих невропатологів у Кемеровській області - понад 50%. За деякими фахівцями дефіцит кадрів становить 94-95%.

"Ця СВО - як ще один надгробок на могилі. Лікарів і без того майже не залишилося, а зараз і останні йдуть. Нереальні вимоги до них, це зрозуміло", - каже чиновник.

Крім цього, лікарів відправляють у довгострокові відрядження на окуповані росією українські території. За словами лікаря, далеко не всі з них підтримують війну, багато хто побоюється бойових дій і не хоче ризикувати життям. Але відмовитися вони не мають права.

"Керівництво говорить тільки одне: не подобається - звільняйся. Ось люди і звільняються", - підсумовує чиновник.

Статті

Донбас
23.02.2025
18:06

Жителям зруйнованої Авдіївки наказали вірити в швидке відродження міста. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу радісно передруковували російські коментарі з приводу зовнішньополітичних кроків Дональда Трампа, додавали «експертні» думки доморощених «політологів» з цього приводу. Однак місцевий порядок денний теж...
Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Всі статті