У російській Держдумі вигадали, як погнати солдатів-строковиків на "миротворчі операції"

Російська Держдума 4 квітня схвалила у першому читанні законопроект про участь у миротворчих операціях не лише військовослужбовців-контрактників, а й солдатів-строковиків. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Зазначається, що законопроект у лютому підготувало міністерство оборони. Якщо проект буде прийнято як закон, то сили, що беруть участь у миротворчих операціях, формуватимуться "на добровільній основі" контрактниками та строковиками, які пройшли спеціальну підготовку.

В даний час російські збройні сили беруть участь у миротворчій місії в самопроголошеному Нагірному Карабаху (близько двох тисяч солдатів і офіцерів і сотні одиниць техніки), а також російські військові зі статусом миротворців розміщені в самопроголошеному Придністров'ї (440 військовослужбовців). У Карабаху російські сили розміщені терміном на п'ять років відповідно до тристоронньої домовленості з Вірменією та Азербайджаном. Влада Молдови, у свою чергу, наполягає на виведенні російських військ з Придністров'я.

Після розпаду СРСР росія на правах держави-правонаступника продовжила участь у низці місій ООН з підтримки миру. Також є миротворчий контингент ОДКБ.

Російська влада обіцяла, що військовослужбовці-строковики не залучатимуться до так званої спеціальної військової операції, як офіційна Москва називає війну в Україні. Цю "операцію" російська влада миротворчою не називає.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті