У роботодавців в Україні зростає попит на пенсіонерів та фахівців без досвіду

У роботодавців в Україні другий місяць поспіль зростає попит на пенсіонерів та фахівців без досвіду. Про це повідомляє Опендатабот.
"Кількість вакансій на сайті Work.ua продовжує рости та у червні сягла 93 тисяч. Проте кількість пропозицій роботи все ще дещо менша за показники червня 2021 року — на 12%", - йдеться у повідомленні.
Найбільший приріст вакансій у червні до травня стався у таких категоріях, як "Освіта, наука" (+13%) — зокрема, вакансій вчителів початкових класів побільшало на 44%, "Будівництво, архітектура" (+11%) — наприклад, кількість пропозиції для виконробів зросла на 23%. Трійцю замикає "Логістика, склад, ЗЕД" — вакансій взагалі побільшало на 9%, найбільш помітне зростання — в оголошеннях операторів поштового відділення (+21%).
Зазначається, що після незначного зростання у травні, у червні нових та оновлених резюме поменшало на 4%. У червні було розміщено 351 тисяча актуальних резюме.

Крім того, другий місяць поспіль найбільш помітно зростає кількість пропозицій для пенсіонерів та людей з інвалідністю (+7%) й фахівців без досвіду — +5%.
Серед лінійних працівників найбільші зарплати котрий місяць поспіль зберігаються у медіабайєрів — 55 тисяч грн. До топу високооплачуваних фахівців також увійшли водії-міжнародники — середня зарплатня 40 тисяч грн, та лікарі-ендодонтисти — 35 тисяч грн.
У червні на сайті більшало лише резюме жінок: + 3%. Жінки все ще частіше шукають роботу: 130 тисяч активних резюме проти 96,6 активних резюме чоловіків.
Найбільша частка кандидатів у пошуку — люди без досвіду роботи (36%). Важливо, що шукачів із досвідом 5+ років лише трохи менше — 33%.
Після пожвавлення у травні, у червні активність у сфері ІТ дещо вщухла. Активність рекрутерів поменшала — вони опублікували на Djinni 14,1 тисячу оголошень, на 9% менше, ніж у травні. Знизилась й активність шукачів — на 4%: за цей самий час свій профіль активували 19,6 тисяч кандидатів.
Кандидатів у пошуку все ще більше, аніж пропозицій від рекрутерів: в середньому, 9 кандидатів на 1 вакансію. У Джинні підрахували, що для одного найму цьогоріч рекрутер вивчає вдвічі більше резюме, аніж у 2021.
Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка
ПідтриматиСтатті

«Хто не хоче говорити з Мединським, матиме справу з «Орешніком». Російські ЗМІ про Україну

"Жодних підстав для миру немає. І навіть Путін це показує": військовий експерт Сергій Грабський про фронт, переговори і мобілізацію
