У РФ скоротили витрати на закупівлю ліків, витративши гроші на війну

Влада росії 2023 року закупила ліків на 864,3 мільярда рублів. Про це повідомляє аналітична компанія Headway Company. Згідно з цими даними, росія закупила ліків на 7% нижче за показник 2022 року, коли загальний обсяг закупівель склав 929,4 мільярда руб.

Аналітики компанії DSM Group також помітили скорочення закупівель. За їхніми підрахунками, за 11 місяців 2023 року державні замовники придбали ліків на 649,8 мільярда рублів, що майже на 23% менше, ніж за аналогічний період минулого року, коли цей показник становив 797,8 мільярда рублів.

У міністерстві охорони здоров'я РФ водночас стверджують, що 2023 року обсяг державних контрактів на закупівлю ліків "не тільки не зменшився, як порівняти з 2022 роком, а й, навпаки, збільшився більш ніж на 36 мільярдів рублів". У міністерстві зазначили, що під час оцінювання виходили з обсягів лімітів бюджетних зобов'язань (тобто доведених бюджетом коштів), а до зазначених 36 мільярдів рублів можуть входити контракти, укладені у 2022 році, постачання за якими продовжувалося у 2023 році.

У Headway Company зазначили, що у 2023 році найсильніше скоротилися обсяги федеральних закупівель, які забезпечують ліками пацієнтів із важкими захворюваннями. У DSM Group додали, що регіональні закупівлі скоротилися майже на 20%.

Голова відділу стратегічного розвитку Headway Company Людмила Баландіна вважає, що торік фінансування федеральних закупівель могло скоротитися, тому що влада в попередні роки закуповувала необхідні препарати про запас. Іншою причиною, на думку експерта, стало те, що з російського ринку пішла низка оригінальних іноземних препаратів.

Гендиректор DSM Group Сергій Шуляк вважає, що закупівлі скоротилися через те, що кошти бюджету, виділені на ліки, спрямували на потреби російської армії.

За оцінкою Headway Company, з 2018 по 2022 рік грошовий обсяг державних закупівель ліків безперервно збільшувався.

За перші сім місяців 2023 року асортимент імпортних ліків у російських аптеках скоротився на 20,3% порівняно з аналогічним періодом роком раніше - із 7,7 тисячі позицій до 6,4 тисячі позицій, повідомила аналітична компанія DSM Group у вересні (даних за весь рік не публікували).

Нагадаємо, за даними британської розвідки, у РФ відчувають труднощі з доступом до лікарняних послуг по всій країні через війну. 

Як повідомлялося, росіяни не мають достатньо препаратів для лікування діабету на окупованих територіях

Також нагадаємо, жителі окупованого Сєвєродонецька вперше за півтора року побачили медикаменти. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті