У РФ не виключають повного зупинення Курської АЕС через бойові дії

Роботу Курської атомної електростанції (АЕС) можуть зупинити через триваючі бої з українською армією, яка веде наступ у Курській області з 6 серпня. Про це сказав глава «Росатома» Олексій Лихачов, - повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

«Розглядався такий варіант. Ми його аналізували», - визнав Лихачов. 

Він додав, що наразі рішення про зупинку станції не ухвалено. «Курська АЕС дуже велике значення має, відіграє важливу роль в енергопостачанні всього регіону, це вкрай важливо зараз. <...> Із чотирьох блоків один працює. Поки що ми вважаємо, що вжитих заходів безпеки достатньо», - зазначив глава “Росатома”.

У повідомленні нагадується, що 22 серпня президент РФ путін заявив, що українська армія нібито намагалася завдати ударів по Курській АЕС. Наступного дня підконтрольне Кремлю інформагентство ТАСС повідомило, що ЗСУ нібито знову «намагалися атакувати» Курську АЕС. 28 серпня Росгвардія заявила про нібито знайдений поблизу станції нерозірваний касетний снаряд, випущений із HIMARS. Глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі зазначав, що в Курській області існує «небезпека ядерного інциденту» через військову активність поблизу АЕС.

Як відомо, російська армія 2022 року захопила і контролює Запорізьку АЕС, станція не працює.

Статті

Країна
16.09.2024
20:13

Боротьба з нецільовими витратами бюджету під час війни. Досвід Запоріжжя

В ході ремонту автомобільної дороги Запоріжжя-Біленьке при улаштуванні нового дорожнього одягу підрядником нанесено вирівнюючий шар у 2 рази тонший, ніж визначено проєктом.
Донбас
15.09.2024
18:34

Донецький «історик і публіцист» придумав «російськомовний український націоналізм». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу продовжили відпрацьовувати свої тридцять срібняків і активно поширювати російські міфи про «ультранаціоналістичну Україну». Виходить досить незграбно, але ніхто й не вимагає від них дотримуватися історичної...
Країна
13.09.2024
16:15

Зростання цін та гривня: спокій зі знаком питання

Зберігши свою облікову ставку на рівні 13%, Національний банк України сигналізував: до кінця року різкого зростання цін у країні не очікується. А отже, і обвалу гривні.
Всі статті